Risi

12Jul 2019
Miele Gjenerata 7000

Dizajn dhe teknologji në serinë e re të pajisjeve elektroshtëpiake inkaso. Seria Generation 7000 është gjenerata e re e elektroshtëpiakeve inkaso, e cila rinovon në shumë elementë serinë e mëparëshme Generation 6000 nga gjigandi gjerman i prodhimit të elektroshtëpiakeve Miele. Ky është lançimi më i gjërë i produkteve në historinë e kompanisë. Përveç estetikës së […]

01Jan 2019

Sa here behet fjale per nje pajisje Miele ciladoqofte ajo, nese do ta pershkruajme me nje fjale te vetme eshte thjesht “nje realitet unik”. Kjo per vete faktin se gjithcka Miele ofron eshte pertej tipareve te zakonshme, thene ndryshe te atyre tipareve apo te dhenave qe mund te gjenden pergjithesisht edhe ne produkte te prodhuesve […]

31Dec 2018

Miele mendon gjithmone sesi t’jua lehtesoje punet e lodhshme perdoruesve dhe per me teper t’ju dhuroje kenaqesi. Fshesa robot Miele i ben te gjitha vete; fshin cdo pellembe te shtepise, shpejt dhe ne qetesi totale. Ju mbetet vetem te jepni komanden me ane te prekjes se nje sensori dhe kete gje mund ta beni ne […]

27Aug 2018

Dilemat se kur eshte koha e duhur apo cila eshte sasia e pershtatshme e detergjentit larje pas larje perfundojne me TwinDos nga Miele.   Por cfare eshte TwinDos? Na lejoni te ju prezantojme sistemin me te mire te dozazhit ne bote, ekskluzivitet I Miele. Me nje prekje te vetme lavatricja juaj Miele identifikon sasine e […]

31Dec 2017

Miele tashmё ёshtё prodhues i kompletuar pёrsa i pёrket fushёs sё pajisjeve tё gatimit. Prezantimi i sirtarit konservues inkaso , e vёrteton sёrish kёtё fakt. Sirtarёt tonё tё rinj konservues mund tё prodhojnё pothuajse 100% vakum. Kjo vlen shume nё gatime sic eshte”sous vide”si dhe ne cilёsinё e pёrpunimit tё ushqimit. Sirtarёt konservues Miele  pёrmbajnё njё […]

28Apr 2015

DGM 6800 Per here te pare ne historine e elektroshtepiakeve ne bote, vjen sigurisht nga Miele furra inkaso e kombinuar me avull & mikrovale, DGM 6800. Tashme nuk eshte me e nevojshme te perballemi me dilemen nje mikrovale apo nje furre me avull?  Miele eshte e para qe ju prezanton kete risi te kombinuar me […]